All for Joomla All for Webmasters

Публікації

З 1 січня 2017 року кошти фізичних осіб-підприємців захищаються державою

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

16 липня 2015 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку» (далі по тексту – Закон).

Цим Законом до вкладників, кошти яких захищаються державою, були також віднесені і фізичні особи-підприємці. Проте, такі приємні нововведення для вкладників фізичних осіб-підприємців набрали чинності лише з 01 січня 2017 року. Тобто, грошові кошти фізичних осіб-підприємців будуть відшкодовуватись Фондом гарантування вкладів у тих банках, які були віднесені до категорії неплатоспроможних з 01 січня 2017 року. Таким чином, клієнтам-фізичним особам-підприємцям банків ПАТ «Платинум банк», АТ «Фортуна банк», АТ «НК «Банк» в межах суми гарантованого відшкодування за вкладом Фондом гарантування вкладів фізичних осіб будуть виплачені їх кошти.

Раніше кошти фізичних осіб-підприємців, розміщені на поточному рахунку, та їх вклади незалежно від суми не захищалися державою. Для отримання своїх коштів фізичним особам-підприємцям необхідно було заявити банку, який ліквідується, свої кредиторські вимоги. І лише після погодження Фондом гарантування вкладів фізичних осіб реєстру вимог кредиторів фізична особа-підприємець міг отримати свої кошти в сьому чергу. Враховуючи кількість черг кредиторів до даної черги та специфічний процес ліквідації банків процес отримання фізичними особами-підприємцями своїх коштів виглядав нереальним.

З 01 січня 2017 року ситуація для фізичних осіб-підприємців кардинально змінилася. Сума гарантованого відшкодування за вкладом згідно ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» становить 200 000 грн. Це та сума коштів, яка може знаходиться як на поточному, так і на вкладному рахунку фізичної особи-підприємця в одному банку, і гарантовано буде виплачена Фондом гарантування вкладів фізичних осіб у випадку визнання даного банком неплатоспроможним. Якщо фізична особа-підприємець відкриє поточний рахунок та/або вкладний рахунок у декількох банках, то Фонд гарантування вкладів фізичних осіб виплатить відшкодування по кожному рахунку, проте в сумі, що не перевищує 200 000 грн. по кожному рахунку, відкритому в одному банку.

Таким чином, з метою мінімізації ризиків втрати своїх оборотних коштів та заощаджень саме фізичних осіб-підприємців радимо зберігати кошти на поточному рахунку в одному банку в сумі не більше 200 000 грн. Вклад фізичної особи-підприємця в одному банку також радимо відкривати в сумі не більше 200 000 грн.

Компанія «Legal Business Assistants» завжди тримає руку на пульсі змін законодавства задля Вашого успіху. Отримуючи правову допомогу у нас, Ви можете бути впевнені, що чинне законодавство завжди на стороні Вашого бізнесу.

Опитування

Які юридичні послуги актуальні для Вас?

Наша адреса

Legal Business Assistants
вул. Еспланадна, 28, оф. 7
м. Київ, Україна
тел: +380 (44) 232-1916
тел: +380 (50) 368-7057
тел: +380 (97) 941-2864
E-mail
office@businesslawyers.com.ua