All for Joomla All for Webmasters

Консультації

Чи може ФОП бути сільськогосподарським товаровиробником? якщо так, то потрібно мати відповідний вид діяльності у ФОПа? На якій групі ФОП повинен бути? Що потрібно зробити ФОПу щоб стати сільськогосподарським товаровиробником?

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Тарас, 05.04.2016 року

Доброго дня!

Цікаво, що згідно ст. 1 Закону України "Про сільськогосподарський перепис", виробниками сільськогосподарської продукції є юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання та їх відокремлені підрозділи, фізичні особи (фізичні особи-підприємці, домогосподарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю, передбаченою класифікацією видів економічної діяльності ( va375202-05 ), мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі сільськогосподарського призначення чи сільськогосподарських тварин. 

Однак, Податковий кодекс України, визначає сільськогосподарського товаровиробника для цілей оподаткування виключно як юридичну особу.

Відповідно до п. 14.1.235 статті 14 Податкового кодексу України, сільськогосподарський товаровиробник для цілей глави 1 розділу XIV цього Кодексу - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Тому, ФОП, в розумінні Податкового кодексу та застосуванні режиму оподаткування не може бути сільськогосподарським товаровиробником, а отже  не може мати спрощені режими оподаткування (та інші пільги), які відносяться до сільськогосподарських товаровиробників.

Якщо Ви здійснюєте господарську діяльність, яка по КВЕД відноситься до сільськогосподарської, то ви можете вибрати для себе 1-3-тю групу оподаткування. 

Напишіть своє питання


ПІБ:
Тема:
Питання:
Recaptcha Word Verification:

Компанія «Legal Business Assistants» завжди тримає руку на пульсі змін законодавства задля Вашого успіху. Отримуючи правову допомогу у нас, Ви можете бути впевнені, що чинне законодавство завжди на стороні Вашого бізнесу.

Опитування

Які юридичні послуги актуальні для Вас?

Наша адреса

Legal Business Assistants
вул. Еспланадна, 28, оф. 7
м. Київ, Україна
тел: +380 (44) 232-1916
тел: +380 (50) 368-7057
тел: +380 (97) 941-2864
E-mail
office@businesslawyers.com.ua