All for Joomla All for Webmasters

Консультации

Чи може ФОП бути сільськогосподарським товаровиробником? якщо так, то потрібно мати відповідний вид діяльності у ФОПа? На якій групі ФОП повинен бути? Що потрібно зробити ФОПу щоб стати сільськогосподарським товаровиробником?

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Тарас, 05.04.2016 року

Доброго дня!

Цікаво, що згідно ст. 1 Закону України "Про сільськогосподарський перепис", виробниками сільськогосподарської продукції є юридичні особи всіх організаційно-правових форм господарювання та їх відокремлені підрозділи, фізичні особи (фізичні особи-підприємці, домогосподарства), які займаються сільськогосподарською діяльністю, передбаченою класифікацією видів економічної діяльності ( va375202-05 ), мають у володінні, користуванні або розпорядженні землі сільськогосподарського призначення чи сільськогосподарських тварин. 

Однак, Податковий кодекс України, визначає сільськогосподарського товаровиробника для цілей оподаткування виключно як юридичну особу.

Відповідно до п. 14.1.235 статті 14 Податкового кодексу України, сільськогосподарський товаровиробник для цілей глави 1 розділу XIV цього Кодексу - юридична особа незалежно від організаційно-правової форми, яка займається виробництвом сільськогосподарської продукції та/або розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах) та її переробкою на власних чи орендованих потужностях, у тому числі власновиробленої сировини на давальницьких умовах, та здійснює операції з її постачання.

Тому, ФОП, в розумінні Податкового кодексу та застосуванні режиму оподаткування не може бути сільськогосподарським товаровиробником, а отже  не може мати спрощені режими оподаткування (та інші пільги), які відносяться до сільськогосподарських товаровиробників.

Якщо Ви здійснюєте господарську діяльність, яка по КВЕД відноситься до сільськогосподарської, то ви можете вибрати для себе 1-3-тю групу оподаткування. 

Задайте свой вопрос


ФИО:
Тема:
Вопрос:
Recaptcha Word Verification:

Компания «Legal Business Assistants» всегда держит руку на пульсе изменений законодательства для Вашего успеха. Получая юридическую помощь у нас, Вы можете быть уверены, что действующее законодательство всегда на стороне Вашего бизнеса.

Опрос

Какие юридические услуги актуальны для Вас?

Наш адрес

Legal Business Assistants
ул. Эспланадная, 28, оф. 7
г. Киев, Украина
тел: +380 (44) 232-1916
тел: +380 (97) 941-2864
E-mail
office@businesslawyers.com.ua